• Dzień Pluszowego Misia

• Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego na całym świecie 25 listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt: „Mój przyjaciel miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonie pracy plastycznej przedstawiającej postać pluszaka.
        • TRADYCJE I ZWYCZAJE ANDRZEJKOWE – konkurs

• Podczas nauczania zdalnego wychowawcy świetlicy szkolnej 117 zorganizowali konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1 – 3 pt. Tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Prace wpłynęły drogą elektroniczną. Uczniowie jak zwykle zaskoczyli nas swoją kreatywnością.
        • Mikołajki w 3b

• Wszystkich uczniów klasy 3b 6 grudnia odwiedził Mikołaj! Chcieliśmy razem cieszyć się z prezentów i wytrwale czekaliśmy do poniedziałku, aby wspólnie otworzyć prezenty.

• Mikołajki w klasie 0a

• W piątek 4 grudnia, klasa 0a obchodziła Mikołajki. Dzieci rano otrzymały list od Mikołaja, do którego dołączone były różne zadania. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami, a jak wróciliśmy z obiadu, w sali czekał na nas worek z prezentami. Niektórzy twierdzą, że widzieli nawet rękę Mikołaja, gdy wymykał się ze szkoły i słyszeli dzwoneczki...
        • Warszawska Akcja Zima w Mieście 2021

• Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021. Z uwagi na brak decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie dopuszczenia organizacji półkolonii dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, możliwe jest odwołanie w całości Akcji „Zima w Mieście” 2021.

• „Miejskie Historie” - program profilaktyczny z zastosowaniem aplikacji mobilnej

• Uczniowie klas ósmych naszej szkoły od kilku miesięcy biorą udział w kampanii profilaktycznej zainicjowanej przez Stowarzyszenie Gradiam. Jest to pilotażowy projekt stworzenia aplikacji mobilnej na telefon dla młodzieży w wieku 13-15 lat, pomagającej w uświadamianiu młodzieży o zagrożeniach i skutkach nadużywania alkoholu.

• Pokonaj wirusa śmiechem

• Pod koniec listopada odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Pokonaj wirusa śmiechem". Uczniowie klasy 3f i 3h obejrzeli śmieszną lekcję edukacyjną, nauczyli się rymowanek i zrobili ilustracje.

• Tydzień dla niepodległej w klasie 1a

• Na początku listopada klasa 1a realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny "Tydzień dla Niepodległej". Wszystkie podejmowane przedsięwzięcia związane były z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Spotkanie z duchem!!!

• 24 listopada uczniowie 3b gościli na zajęciach pana Barłomieja Włodkowskiego z Fundacji AVE. Z panem Bartoszem przeżyliśmy już jedną przygodę. Tym razem pan Bartosz zaproponował nam spotkanie z duchem. Wirtualnie byliśmy na  Cmentarzu Tarchomińskim.
        • Moja dzielnica, miasto, region

• Klasy IV i VI Szkoły Podstawowej nr 366 realizują autorski program edukacyjny "Moja dzielnica, miasto, region". W ramach tych lekcji uczniowie przygotowali prezentację pt.: "Moja szkoła moim oknem na świat".

• dr Clown i Wesoły Uniwersytet

• W naszej szkole w klasach 3f, 3h, 3d, 3a, 3b, 3c, 2a, 2d, 2c, 3g i 1g realizujemy projekt  fundacji "dr Clown" i Wesoły Uniwersytet,  finansowany przez m. st. Warszawa. Projekt ma na celu zaangażowanie wyobraźni dzieci i skłonienie ich do przeanalizowania w jakich sytuacjach występują zagrożenia związane z bakteriami i wirusami i jak one same mogą stosować zasady profilaktyki, żeby chronić siebie i innych w ich otoczeniu.

• Definicje niepodległości

• Wolna, bezpieczna, autonomiczna, samodzielna, swobodna, suwerenna… znaczy jaka?

Uczniowie z 1b starali się odpowiedzieć na to pytanie. Szukali w codziennym życiu definicji niepodległości.

• Prace 3f upamiętniające Święto 11 Listopada

• Uczniowie klasy 3f, upamiętniając Odzyskanie Niepodległości - Święto 11 Listopada sięgnęli do korzeni powstania Państwa Polskiego. Wspólnie zajrzeliśmy do Biskupina gdzie wszystko się zaczęło. Gród został odwzorowany przez uczniów w ich pracach.

• 11 Listopada w świetlicy 117

• W listopadzie w świetlicy 117 rozmawialiśmy na temat Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przypomnieliśmy sobie jakie są nasze barwy narodowe, jak brzmi hymn Polski i co to znaczy, że nasza ojczyzna jest wolnym krajem. Z tej okazji uczniowie wykonali kokardy narodowe potocznie nazywane kotylionem.

• ABSTRACT ART w klasach dwujęzycznych

• W ramach cyklu lekcji CLIL, czyli zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego, uczniowie klas 7 dwujęzycznych mieli okazję zapoznać się bliżej ze sztuką abstrakcyjną, jej przedstawicielami oraz niepowtarzalnymi obrazami.