• Lekturowe lapbooki

• W ramach innowacyjnego spojrzenia na pracę z lekturą, uczniowie klas: 5b, 5f i 5h pod opieką pani Wiolety Zawistowskiej przygotowali lapbooki, dotyczące poznanej ostatnio lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni". Lapbook to obrazkowa mapa myśli, na której umieszcza się informacje na dany temat. Wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów.

• W świecie tworzyw sztucznych i druku 3D

• Klasa 5 B na lekcji techniki poznawała zastosowanie i właściwości tworzyw sztucznych. Na jednych z zajęć uczniowie zaprojektowali i stworzyli stworki, pojazdy oraz ozdoby z wykorzystaniem plastikowych opakowań oraz innych materiałów z recyklingu. W celu połączenia elementów uczniowie posłużyli się klejem na gorąco.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023

• Już po raz drugi dzieci z naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samym sercu Orkiestry sprawdziliśmy swoje umiejętności pierwszopomocowe w wirtualnej rzeczywistości, poćwiczyliśmy na fantomach pod czujnym okiem instruktorów WOŚP.
        • Laboratoria Przyszłości - październik

• Podczas październikowych lekcji informatyki uczniowie eksperymentowali z siłą, ruchem i interakcjami w kontekście sportowym, lecz tym razem bez użycia technologii. To wszystko za sprawą klocków Lego Education BricQ Motion, które zapewniły im łatwą i praktyczną naukę poprzez doświadczenia.
        • Święto Babci i Dziadka

• W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Święto Babci i Dziadka.
            Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym.
        • Światowy Dzień Pizzy

• Z okazji „Światowego Dnia Pizzy” 17 stycznia uczniowie ze świetlicy 119 przygotowali samodzielnie pizzę. Przy okazji dzieci poznały ciekawostki oraz historię powstania włoskiego przysmaku. Uwieńczeniem zajęć była degustacja świeżej pachnącej pizzy. Sprzęt, na którym pracowali uczniowie pochodził z „Laboratoria przyszłości”.

• Laboratoria Przyszłości - wrzesień

• W wrześniu podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4-8 rozpoczęli pracę z klockami Lego Education SPIKE Essential oraz SPIKE Prime. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy zestawy – posortowaliśmy klocki według koloru na tackach, które ułatwiają budowanie i sprzątanie po zakończonych zajęciach oraz nakleiliśmy etykiety i podpisaliśmy elementy.
        • Spotkanie autorskie

• W dniach 17-18 stycznia gościły w naszej szkole: pani Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz pani Malwina Kożurno, lektorka. Podczas spotkań dzieci mogły wysłuchać zabawnych i prawdziwych historii z udziałem rożnych zwierząt, dowiedzieć się, jak twarde orzechy ludzie mają czasem do zgryzienia, a także przypomnieć sobie, kto i co robi, aby można było stworzyć książkę.

• Lekcja wychowawcza w klasie 7a

• Dnia 13 stycznia odbyła się pierwsza w Nowym Roku godzina wychowawcza w klasie 7a – integracyjnej. Pani Katarzyna Orzechowska – wychowawca klasy – postanowiła, że ta lekcja odbędzie się w cukierni Piccolo. W końcu należy słodko zacząć Nowy Rok :).
        • Pozytywny bohater świetlicy

• W środę 18 stycznia w świetlicy 118 wychowawcy podsumowali pracę uczniów i wyłonili „Pozytywnego bohatera świetlicy”. Panie  wybrały ośmiu laureatów, którym zostały wręczone nagrody.
        • Konkurs na najpiękniejszą choinkę

• W grudniu 2022 klasa 1a wzięła udział w konkursie na najpiękniej udekorowaną choinkę.
            Konkurs zorganizował sklep Leroy Merlin Białołęka dla uczniów klas pierwszych białołęckich szkół.

• Drukujemy dziecięce marzenia - zajęcia z druku 3d

• TECHNOLOGIE JUTRA

Klasa 3g w dniu 21.11.2023 r. uczestniczyła w zajęciach podczas których, uczniowie poznali wiele ciekawostek ze świata technologii trójwymiarowych.
            Dowiedzieli się:

- czym jest bioprinting
            - jak wydrukować dom
            - jak powstają tytanowe elementy 3D wykorzystywane przy produkcji np. samochodów i wiele innych.

• Kolędowaliśmy dla Hospicjum - podsumowanie

• W dniach 19-21 grudnia w naszej szkole pojawili się kolędnicy, którzy zbierali pieniądze na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe, niosącego pomoc osobom nieuleczalnie chorym.
            Udało nam się pobić zeszłoroczny wynik – zebraliśmy aż 1825,29 zł!