• Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej

Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES przygotowało prezentacje dla Rodziców dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej przez absolwentów szkół podstawowych. Polecamy do wykorzystywania w procesie podejmowania trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych.

• Programowanie w świetlicy szkolnej

• Proszę, dziękuję, przepraszam to trzy istotne słowa. Warto nieustannie je sobie przypominać już od najmłodszych lat. Z pozoru tematyka zupełnie nie kojarząca się z programowaniem, ale niewiele wystarczy żeby realizować ją z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

• Turniej o kategorię w UKS Sparta Białołęka

• Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju szachowym o kategorię w UKS Sparta Białołęka, który odbędzie się w terminie 1-2 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 154 w Warszawie przy ulicy Leśnej Polanki 63/65.

• Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci i Dziadka w świetlicy nr 118 stał się okazją do refleksji nad znaczeniem najbliższych nam osób. Dzieci miały sposobność wypowiedzi na temat roli ich babć, dziadków w tworzeniu ciepła domowego, pomocniczości w podejmowaniu codziennych zadań.

• Nauka bez Granic - warsztaty językowe

• W czwartek 16 stycznia uczniowie klasy 6B uczestniczyli w warsztatach językowych Europejskiego Programu Edukacyjnego „Nauka bez Granic”, prowadzonych przez pana Leslie Mazur-Parka, nauczyciela oraz muzyka z południowej Anglii, pasjonata nauki języków obcych (sam uczył się aż pięciu!).
        • Ranking warszawskich szkół podstawowych 2020

Nasza szkoła, która po raz pierwszy od dwóch lat przygotowuje uczniów do egzaminu ósmoklasisty okazała się najlepsza wśród szkół państwowych na Tarchominie!
        • Szkoła marzeń na lekcji hiszpańskiego

• W minionym tygodniu uczniowie klasy VII B i VII C zaprezentowali na lekcjach języka hiszpańskiego projekty swojej wymarzonej szkoły. Młodzież pracowała w parach, grupach lub indywidualnie.
        • Blue Monday

• Dzisiaj wypada Blue Monday - najbardziej depresyjny dzień w roku!
            Blue Monday, czyli niebieski poniedziałek wymyślił brytyjski naukowiec Cliff Arnall z Uniwersytetu w Cardiff.
        • Zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszam 22 stycznia 2020 r. /środa/ na zebrania z Rodzicami, które odbędą się wg harmonogramu:
        • Występ świetlicy w Centrum Opiekuńczo-Leczniczym

• 15 stycznia dzieci ze świetlicy z klas 3b, 3c i 2 e z okazji zbliżającego się Dania Babci i Dziadka odwiedziły pensjonariuszy ze Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera.
        • Mój mózg - konkurs

• Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas 2-3 do udziału w konkursie "Mój mózg". Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu człowieka. Konkurs odbędzie się 31.01.2020 r. o godzinie 10:40
        • Graliśmy razem z WOŚP!

• Nasi najmłodsi uczniowie od kilku miesięcy uczestniczą w programie "Ratujemy i uczymy ratować " Fundacji Wielka Orkiestra świątecznej pomocy.  Dzięki specjalnemu zaproszeniu mogliśmy uczestniczyć w wielkim wydarzeniu, jakim jest Finał WOŚP.

• Szkolny koncert kolęd

• Tuż przed Świętami na długiej przerwie odbył się w naszej szkole koncert kolęd oraz piosenek bożonarodzeniowych w języku angielskim. Wzięli w nim udział świątecznie przebrani uczniowie klas piątych oraz szóstych. Zgromadzona widownia była zaproszona do wspólnego kolędowania :)

• Jasełka w wykonaniu klasy 2h

• Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2h przedstawili w naszej szkole Jasełka. Występ wprowadził nas w świąteczną atmosferę, przypominając wydarzenia związane z narodzeniem Dzieciątka Jezus. Kolędy oraz pastorałki sprawiły, że poczuliśmy świąteczną radość i zadumę.

• Kiermasz ciast

• Drodzy Uczniowie,
            Wielkimi krokami zbliża się 28 FINAŁ WOŚP!!!!
            Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję, będąc jednym z organizatorów sztabu na Białołęce, ale też organizując między innymi kiermasz ciast, który odbędzie się w najbliższy piątek tj. 10.01.2020 r.

• Wspólne kolędowanie

• 20 grudnia w naszej Szkole odbyło się coroczne wspólne Kolędowanie. Dzieci z klas wczesnoszkolnych oraz młodzież z klas 5-8 połączyły wspólnie siły, by zaśpiewać kolędy oraz świąteczne piosenki po polsku, angielsku i hiszpańsku.
        • Zezia i Giler - Agnieszka Chylińska

• Książka, o której wszyscy już mówili od kiedy Autorka ogłosiła, że ją pisze!
            W serwisach plotkarskich huczało... Autobiografia? Książka dla dzieci? A może powieść?
            Teraz jest już jasne: „Zezia i Giler”, to książka dla dzieci, ale także dla rodziców.