• Grzybki - wrzesień 2017 r

• 24.04.2018 16:12
      • W ramach realizowanego w naszej szkole projektu ERASMUS+ uczniowie Szkoły Podstawowejnr 366 aktywnie biorący udział w realizacji zadań projektowych, wzięli udział w arcyciekawej wycieczce edukacyjnej do miejscowości Grzybów, gdzie Państwo Ewa i Peter Stratenwerth prowadzą gospodarstwo ekologiczne.
      • Podczas zajęć prowadzonych przez Petera oraz członków stowarzyszenia „Ziarno” nasi uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeć się z bliska pracy rolnika, dowiedzieć się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznać zasady zrównoważonej konsumpcji.

Uczniowie mogli również z bliska poznać tajniki pracy rolnika, pomagali w zbieraniu ziemniaków, karmili kozy a nawet próbowali je wydoić. W trakcie zajęć w Biopiekarni dowiedzieli się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyli jak miele się ziarno i upiekli własne razowe bułeczki i chlebki.

Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego młodzież miała okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół, widzieliśmy również hodowlę trzmieli oraz dowiedzieliśmy się więcej o życiu i znaczeniu owadów zapylających.

Fotoalbum

• Wróć do listy artykułów