Menu

Wydarzenia - Erasmus+

Grzybki - wrzesień 2017 r

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu ERASMUS+ uczniowie Szkoły Podstawowejnr 366 aktywnie biorący udział w realizacji zadań projektowych, wzięli udział w arcyciekawej wycieczce edukacyjnej do miejscowości Grzybów, gdzie Państwo Ewa i Peter Stratenwerth prowadzą gospodarstwo ekologiczne.

Podczas zajęć prowadzonych przez Petera oraz członków stowarzyszenia „Ziarno” nasi uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeć się z bliska pracy rolnika, dowiedzieć się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznać zasady zrównoważonej konsumpcji.

Uczniowie mogli również z bliska poznać tajniki pracy rolnika, pomagali w zbieraniu ziemniaków, karmili kozy a nawet próbowali je wydoić. W trakcie zajęć w Biopiekarni dowiedzieli się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyli jak miele się ziarno i upiekli własne razowe bułeczki i chlebki.

Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego młodzież miała okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół, widzieliśmy również hodowlę trzmieli oraz dowiedzieliśmy się więcej o życiu i znaczeniu owadów zapylających.

 

Fotoalbum

    

 

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II
    ul. Strumykowa 21
    03-138 Warszawa
  • (+22) 58-70-980
    Fax:(+22) 58-70-998

Wiadomości

Galeria zdjęć