• 3a w Muzeum Ewolucji

• 20.11.2019 09:28
      • W dniu 7 listopada uczniowie klasy 3a odwiedzili Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN znajdujące się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie wzięli udział w warsztatach edukacyjno–artystycznych „Świat dinozaurów”.

• Dzieci obejrzały sylwetki prehistorycznych płazów i gadów. Pogłębiły wiedzę na temat życia i zwyczajów dinozaurów oraz poznały wiele ciekawostek z dziedziny paleontologii. Uczniowie dowiedzieli się również, kim jest i czym się zajmuje paleontolog.

Duże zainteresowanie wzbudził szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów. W największej sali muzeum uczniowie mogli podziwiać m.in. skamieniałe jaja i szczątki dinozaurów pancernych.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie samodzielnie lepili z plasteliny mieszkańców prehistorycznej krainy dinozaurów.

Opracowała:

Emilia Terebus