• Zajecia terenowe 3n i 3j

• 11.05.2018 10:51
      • We wtorek, 8 maja 2018 roku, p. Elwira Bocian i p. Katarzyna Orzechowska razem
        z podopiecznymi z klasy 3n GIM i 3j GIM udały się na Pola Mokotowskie w celu przeprowadzenia lekcji terenowej.
      • Uczniowie szkoły przy ul. Strumykowej 21 mieli okazję doskonalić umiejętność sporządzania szkicu terenowego z wykorzystaniem busoli. Gimnazjaliści pracowali w ośmioosobowych zespołach i kształcili zdolność orientacji w terenie. Okazało się, że tylko nieliczni mieli problem z wyznaczaniem azymutu.

W wykonywane prace zaangażowali się wszyscy, mając nadzieję, że ich starania zostaną docenione przez nauczyciela geografii! :) Uczniowie z największą starannością wykonywali szkice wyznaczonego terenu, sporządzali legendę do wyznaczonych obiektów, doskonale stosowali odpowiednią skalę. Najbardziej wytrwali pokusili się o pokolorowanie prac. Po rzetelnie wykonanym zadaniu uczniowie wraz z opiekunami urządzili sobie krótki, zasłużony piknik. Dziękujemy Wam za aktywnie spędzony słoneczny majowy dzień!

Opiekunowie wyjścia edukacyjnego:

p. Elwira Bocian