• Szlak rzeki Krutyni - spływ kajakami

• 06.06.2018 12:46
      • W dniu 18.05.2018 r. klasy 2k, 2s i 2p udały się po raz drugi w tym roku szkolnym na jednodniową wycieczkę na Mazury, do miejscowości Krutyń. Celem naszym było przepłynięcie kajakami niewielkiego odcinka trasy, którą pływał patron naszej szkoły Jan Paweł II.

• Spływ rozpoczynaliśmy w miejscowości Krutyń. Zatrzymaliśmy się w miejscowości Rosocha i dalej mieliśmy płynąć do Ukty, gdzie kończyła się nasza zaplanowana trasa podróży. Niestety, ale w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała. Przez cały czas, kiedy płynęliśmy z Krutyni do Rosochy, padał dość rzęsisty, ale na szczęście ciepły, wiosenny deszcz. To spowodowało, że musieliśmy zakończyć naszą podróż już po pierwszym odcinku planowanej trasy. Wszyscy przemokli do suchej nitki. Pomimo tej nieplanowanej przygody wróciliśmy zadowoleni z wyjazdu. Planujemy powtórkę spływu w przyszłym roku szkolnym!!!!

Prezentacja