• Międzymuzealna Gra Terenowa

• 18.09.2018 17:06
      • W dniach 13-16 września uczniowie klasy 3P gimnazjum wzięli udział w Międzymuzealnej Grze Terenowej, realizowanej w ramach konferencji Muzealna EduAkcja Warszawy 2018.
      • Gra jest adresowana do uczniów i nauczycieli szkół warszawskich i odbywa się w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, a jej organizatorami są: Dom Kultury Dorożkarnia, Biuro Kultury m.st. Warszawy, Biuro Edukacji m.st. Warszawy oraz Games Development.

W tegorocznej edycji udział wzięło 11 muzeów i galerii sztuki. Celem gry było zapoznanie uczestników z różnymi spojrzeniami na kwestię niepodległości.

W każdej z instytucji uczniów zaproszono do rozwiązania zadań, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby gry przez edukatorów muzealnych. Poznanie zróżnicowanych podejść poszczególnych instytucji do tematu niepodległości sprawiła,  że uczniowie mieli możliwość przepracowania pojęcia „niepodległość” z różnych perspektyw. Zespół naszej szkoły zmierzył się w przestrzeniach instytucji z różnorodnymi wyzwaniami, takimi jak gra planszowa, treasure hunting i wiele innych.

Po odwiedzeniu poszczególnych instytucji uczniowie stworzy autorską kartę obserwacji oraz swój własny eksponat, związany z pojęciem „niepodległość”. Wszystkie dzieła zostaną zaprezentowane podczas konferencji Muzealna EduAkcja Warszawy 2018 dnia 1 października 2018 r. Po wydarzeniu, ekspozycja zostanie przeniesiona do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, gdzie zostanie udostępniona w ramach wystawy czasowej.

Opracowała:
        Sylwia Murawska-Oleksińska