• Szlachetna Paczka

• 12.02.2018 10:32
      • Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka

ks. Mieczysław Maliński

•        W grudniu 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie odbył się finał akcji pt. „Szlachetna Paczka”. Włączyliśmy się w przedsięwzięcie poprzez: wsparcie materiale (zakup żywności, środków czystości, odzieży i obuwia i upominków), finansowe i zorganizowanie transportu. Darczyńcy byli w wyjątkowej sytuacji, bowiem udało im wręczyć paczki, które pakowali aż przez dwa dni!

Zorganizowaliśmy dwa kiermasze ciast, które przerosły nasze oczekiwania. Na pierwszy kiermasz uczniowie przynieśli 80 ciast, na drugi 100. Zebraliśmy w sumie 3 708,30 zł. Pieniądze te nie pochodzą tylko z datków za ciasta, ale też od indywidualnych rodziców i nauczycieli oraz całych klas.

W tym roku tworzyliśmy paczkę dla p. Miriam. Aby przenieść wszystkie paczki do jej mieszkania, potrzebnych było parę kursów od busa do budynku. Kobieta nie ukrywała wzruszenia. Jej twarz szybko pokryły łzy. Gdy trochę się uspokoiła, zaproponowała wszystkim wolontariuszom herbatę i nas ugościła. Mieszkanie jest niewielkie i paczki szybko zapełniły całe pomieszczenie. Pani Miriam nie mogła uwierzyć, że dostała tak wiele rzeczy, była szczególnie uradowana piecykiem, który pozwoli jej ogrzać się w zimowe dni. Gdy już opuszczaliśmy mieszkanie, Pani Miriam dalej dziękowała nam ze łzami w oczach.

Ponadto z otrzymanych darów i zebranych pieniędzy hojnie wsparliśmy trzy potrzebujące rodziny z naszej szkoły. Rodziny otrzymały – żywność, środki czystości. Jedna z rodzin bon o wartości 200 zł – ufundowany przez rodziców klasy IIIn SP, ubrania, 2 fotele do spania, deskę do prasowania, żelazko.

W imieniu Szkolnego Wolontariatu serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za ogromne zaangażowanie w projekt i pomoc
        w tworzeniu paczki. Serca wszystkich z nas okazały się ogromne, przepełnione miłością i chętne do pomocy potrzebującym. Dobro powraca!

Szkolny Klub Wolontariatu z opiekunem p. Anną Lipską