• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki

• 30.06.2020 15:24
      • Klasa 3a z sukcesem zakończyła realizację projektu dla klas I-III pt. „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”. W ciągu kilku miesięcy uczniowie klasy 3a opracowali trzy moduły: „Fikuśne lekturki spod chmurki”, „Zwierzęce lekturki spod chmurki”, „Polskie lekturki spod chmurki”.

• Omówiliśmy przygody sześciorga dzieci zamieszkałych w małej, szwedzkiej wiosce z ukochanej lektury wielu pokoleń „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lidgren.
        Poznaliśmy historię wielkiej przyjaźni między człowiekiem  i jego najlepszym przyjacielem - psem Lampo bohaterem lektury „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego.
        Podczas nauki zdalnej uczniowie przeanalizowali ponadczasowe wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

Główną bohaterką projektu była książka, która swoim wnętrzem zachwycała, czarowała, angażowała i motywowała.
        Dziękuję Dzieciom i ich Rodzinom za wspólną przygodę zainspirowaną lekturą.

Opracowała:
        Emilia Terebus