• Wycieczka do Lasu Bielańskiego

• 25.03.2019 15:22
      • 22 marca uczniowie klasy 2a wybrali się do lasu bielańskiego. Na miejscu spotkaliśmy pana leśnika, który zabrał nas na długi spacer ścieżką edukacyjną. Tematem naszych zajęć były wiosenne pohukiwania sowy.

• Dowiedzieliśmy się, że wiosna to najintensywniejszy czas aktywności głosowej sów, nauczyliśmy się rozpoznawać sowy, poznaliśmy ich cechy szczególne, środowisko w którym żyją, pożywienie, którym się „zajadają” oraz typowe zachowania tych mądrych ptaków.

W lesie bielańskim żyje najpospolitsza sowa - puszczyk, a także sowa uszata. Nie udało nam się dostrzec sów, ponieważ są to ptaki prowadzące nocny tryb życia. Dzięki pluszowemu ptaszkowi, którego przyniósł pan leśnik mogliśmy usłyszeć pohukiwanie sowy. Na pamiątkę dostaliśmy breloki odblaskowe w kształcie sowy.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Była to żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą.

Opracowała:
        Emilia Terebus