• Projekt "9 obrazów dla dziewięciolatka". Scena biblijna - obraz z Dobrą Nowiną

• 20.03.2019 14:01
      • Już po raz kolejny klasa 2 a miała okazję uczestniczyć w projekcie prowadzonym przez Panią Martę Dobrowolską-Kierył ze stowarzyszenia "Fala Kultury". Uczniowie zostali zapoznani z przedstawieniami scen biblijnych w sztuce.

• Pierwszym dziełem, które dzieci zobaczyły był cykl scen z życia Marii - Absolona Stumme umieszczonych na skrzydłach ołtarza w Hamburgu. W drugiej kolejności zaprezentowano płótno Jana Żyznowskiego "Pieta". Podczas zajęć Pani Marta pytała uczniów ile lat mają te obrazy, gdzie mogły być ustawione, co przedstawiają prezentowane sceny, co twórca chce przekazać oraz co to jest Biblia? Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik narysował wybraną scenę z omówionego cyklu uwzględniając w kolorystyce jakie emocje towarzyszą temu wydarzeniu.