• Wieczorek literacki w świetlicy szkolnej

• 21.03.2019 10:26
      • W dniu 11.03.19 roku o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej w ramach projekty „Czytamy - świat odkrywamy” odbył się „Wieczorek Literacki”. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa, a szczególnie czytania i recytowania wierszy na głos wśród dzieci.
      • Późnym popołudniem świetlica zamieniła się na jeden wieczór w literacką kawiarenkę. Spotkali się w niej ci, którzy lubią recytować, czytać i wszyscy ci, którzy wolą jej słuchać.

Pani dyrektor rozpoczęła wieczorek czytając wiersz „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Wystąpili również uczniowie z rodzicami, którzy wspólnie recytowali lub czytali wiersze J. Brzechwy. Wychowawczynie ze świetlicy czytały wiersze Juliana Tuwima, a pani z biblioteki i wolontariusze „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem” Małgorzaty Strzałkowskiej.

Na zakończenie spotkania na dzieci i gości czekał poczęstunek.

„Wieczorek  literacki” bardzo podobał się dzieciom, ponieważ mogli razem ze swoimi rodzicami wystąpić na scenie i zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i czytelnicze, a przy tym miło spędzić czas z rodzicami
        i rówieśnikami.

Opracowała: