• W świecie tworzyw sztucznych i druku 3D - grudzień

• 03.02.2023 15:19
      • Klasa 5 B na lekcji techniki poznawała zastosowanie i właściwości tworzyw sztucznych. Na jednych z zajęć uczniowie zaprojektowali i stworzyli stworki, pojazdy oraz ozdoby z wykorzystaniem plastikowych opakowań oraz innych materiałów z recyklingu. W celu połączenia elementów uczniowie posłużyli się klejem na gorąco.
      • Podczas kolejnych zajęć o tworzywach sztucznych dzieci zapoznały się z obsługą długopisów 3d, a następnie wykonały projekty korzystając z przygotowanych szablonów lub realizując własne pomysły. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się również, że filament  jest tworzywem termoplastycznym, którego używa się  do wykonania druku przestrzennego.
        Lekcje odbyły się w pracowni technicznej, której wyposażenie zostało zakupione ze środków pozyskanych w ramach projektu  „Laboratoria przyszłości”.