• Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów – wolontariusz na misji humanitarnej

• 01.12.2020 20:20
      • Kolejne spotkanie dla uczniów klas 8 w ramach preorientacji zawodowej z przedstawicielami ciekawych zawodów. Piątkowym gościem była pani Marta Titaniec – wolontariuszka pracująca na wielu misjach humanitarnych na Bliskim Wschodzie.

• Jak wygląda obóz uchodźców? Jak wygląda życie mieszkających tam ludzi? Czy dzieci chodzą do szkoły? Odpowiedzi na te pytania nasi uczniowie uzyskali od osoby która od podszewki poznała życie i funkcjonowanie takich obozów.

Spotkanie z panią Martą to przede wszystkim lekcja tolerancji i poznawanie tradycji oraz obyczajów ludzi z różnych obszarów kulturowych. To również uwrażliwianie młodych ludzi na nieszczęścia spotykające innych oraz zaszczepienie idei pomocy potrzebującym, którzy stracili wiele z powodu konfliktów wojennych czy klęsk żywiołowych.

Spotkanie online odbyło się na szkolnej platformie do prowadzenia zadanego nauczania, nasi uczniowie gościli w zaprzyjaźnionej szkole SP 361 na Białołęce dzięki uprzejmości pana Tomasza Remiszewskiego, dyrektora tej szkoły.

opracował

Grzegorz Kowalski