• Akcja Off – w Dniu Dziecka odłóż telefon

• 28.05.2021 15:47
      • Drodzy Rodzice,
        chcemy zachęcić Państwa do włączenia się w akcję „Off” w Dniu Dziecka odłóż telefon, organizowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa.

• Już za parę dni wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych po blisko trzydziestu tygodniach nauki zdalnej, a dzieci ze szkół podstawowych po niewiele krótszym okresie. Po tak długiej nieobecności muszą odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Kluczowe jest podjęcie jak najszybszych działań wspierających przez dzieci i młodzież w radzeniu sobie z konsekwencjami psychicznymi i emocjonalnymi wywołanymi pandemią.

Eksperci wskazują, iż podczas nauki zdalnej pogłębił się problem uzależnień behawioralnych i zwiększyła liczba osób cierpiących na ten rodzaj nałogu. Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia, pomaga zdobywać wiedzę
        i korzystać z globalnych zasobów informacyjnych. Niesie jednak z sobą wiele zagrożeń. A uzależnienie od telefonu, czy komputera stało się swego rodzaju pułapką, w którą wpada coraz większa grupa dzieci i młodzieży.

Akcja „Off” – w Dniu Dziecka odłóż telefon

Dzień Dziecka to okazja do świętowania wśród rówieśników i w gronie rodzinnym. W tym roku, 1 czerwca organizowana jest akcja społeczna „Off”, zwracająca uwagę na problem uzależnień behawioralnych wśród młodych ludzi.

Zachęcam wszystkie warszawskie dzieci do odłożenia telefonów, w tym wyjątkowym dniu przełączmy się z opcji „on” na „off”, odbudujmy więzi i relacje rodzinne. W stolicy można spędzać czas na wiele sposobów i skorzystać chociażby z ofert otwierających się stopniowo instytucji kulturalnych i sportowych. Po pandemii warto je odkryć na nowo  -  mówi radna Renata Niewitecka, pomysłodawczyni przeprowadzenia akcji i specjalnej kampanii na ten temat w stolicy.

W szkole również nauczyciele włączą się w akcję przeprowadzając zajęcia na temat uzależnień od Internetu, gier komputerowych, czy też uzależnienia od portali społecznościowych oraz pokazywania alternatywnych sposobów aktywnie spędzanego czasu wolnego.

Za kilka dni w komunikacji miejskiej pojawią się spoty Telefony Off – Dzień Dziecka spędź aktywnie!

Na stronie http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/23111-warszawa-zacheca-do-przejscia-z-trybu-na znajdą Państwo informację prasową dotyczącą samej akcji.