• Otwarte Mistrzostwa Mokotowa w Szachach Szybkich

• 05.12.2018 14:10
      • 1 grudnia 2018 r. odbył się bardzo fajny turniej szachowy. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Mokotowa w szachach szybkich dla zawodników do lat 16. Zawody rozgrywane były w Szkole Podstawowej im. Benito Juareza znajdującej się przy ul. Narbutta 14.
      • Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund wg przepisów Polskiego Kodeksu dla szachów szybkich z tempem gry 15 minut  + 15 sekund za ruch (do czasu stałego 15 minut dodawane jest za każde wykonane posunięcie 15 sekund).

Na zlecenie Wydziału Sportu Urzędu Dzielnicy MOKOTÓW, organizatorem było Wydawnictwo PENELOPA oraz Uczniowski Klub Szachowy Hetman.

Turniej sędziowany był przez pana Włodzimierza Prażmowskiego. Tempo gry umożliwiało zdobycie IV lub V kategorii szachowych. Kolejni uczniowie naszej szkoły uzyskali normę na kategorię szachową. Szczególne gratulacje otrzymują:

Borys Trzaska - uzyskana IV kategoria szachowa za wygrane cztery partie

Jakub Szaro - uzyskana V kategoria szachowa za wygrane trzy partie (w tym jedna z zawodnikiem posiadającym IV kategorię)

Dawid Warzyński - uzyskana IV kategoria szachowa (ranking uzyskany: 1300 i 2 pkt )

Rewelacyjna była także uczennica z klasy II - Laura Tatoń. Zawsze skupiona, opanowana, wykonująca przemyślane ruchy. Rozgrywająca całkiem długie partie :) Laura uzyskała V kategorię szachową.

Klasy pierwsze reprezentowali chłopcy z klasy 1b i 1j:

Maksymilian Jackowski i Piotr Kornaś obaj  zdobyli po 1/2 pkt.

Dziękuję pozostałej ekipie za świetną grę i rewelacyjną atmosferę. Należy dodać że po zakończonym turnieju nasza szkoła otrzymała zaproszenie od głównego sędziego do udziału w lutowym Memoriale Mirosławy Litmanowicz.

Nasi uczniowie w tym dniu grali również na innych turniejach i tam również zajmowali bardzo wysokie lokaty. Gratulacje dla Luizy Chłapińskiej, grającej w Turnieju o kategorię UKS Sparta Białołęka - Luiza wygrała cztery partie i uzyskała IV kategorię szachową.

Katarzyna Obidzińska, Małgorzata Warzyńska