• Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

• 18.12.2018 15:01
      • 14 grudnia 2018 roku, klasa 2 a była na wycieczce w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie mogli zaobserwować rozpoczynające się przygotowania do Bożego Narodzenia zwane dawniej Godami.
      • Wygląd wnętrz izb chłopskich wypełnia zapach choinek, w rogach stają snopy zboża ozdobione wykonanymi z opłatka światami, ławy i stoły nakrywane są białym obrusem jakby czekając na domowników, którzy zasiądą do wieczerzy wigilijnej.

Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania ozdoby choinkowej i doświadczyć na własnej skórze w jakich warunkach odbywała się podróż powozem zaprzężonym w konie. Podsumowaniem naszej wyprawy było ognisko z pysznymi kiełbaskami i pieczonym chlebem.

Opracowała:
        Anna Tatko