• "6 obrazów dla sześciolatka"

• 17.03.2018 21:05
      • W dniu 21 grudnia 2017 roku, klasa 1a kolejny raz uczestniczyła w projekcie edukacji kulturowej „6 obrazów dla sześciolatka” organizowanym przez Stowarzyszenie „Fala Kultury”. Zadaniem tego projektu jest kształtowanie u uczniów poczucia tożsamości narodowej, wrażliwości estetycznej i rozwijanie uzdolnień plastycznych.
      • Podczas spotkania uczniowie poznali dzieło Leona Chwistka pod tytułem "Szermierka". Przez chwilę każdy mógł się poczuć jak prawdziwy szermierz ćwicząc wypad szermierski.

Obraz, który dziś został zaprezentowany nie był łatwy do zinterpretowania. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Za pomocą latarki poznali czym jest złudzenie optyczne oraz odkryli, że dobrze znane przedmioty wydają się wyglądać inaczej w szybki ruchu. Następnie mieli możliwość sami spróbować przestawić poruszający się przedmiot.

Aby uczniowie mogli wrócić do zagadnień poruszanych na warsztatach po każdym spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymują książki z serii „Magiczny Ogród Sztuki".

Fotoalbum

• Wróć do listy artykułów