• Malta - maj 2018

• 22.10.2018 15:15
      • W drugim tygodniu maja grupa 6 dziewcząt z klas drugich i trzecich gimnazjum reprezentowała szkołę podczas ostatniego spotkania projektu ERASMUS+ "Zdrowa ziemia, zdrowa żywność, zdrowi ludzie", które miało miejsce na Malcie.

• Gościła nas szkoła San Andrea School, która przygotowała arcyciekawy program zajęć i warsztatów poświęconych zdrowemu odżywianiu się oraz zdrowemu stylowi życia. Razem z uczniami z pozostałych szkół biorących udział w projekcje (Novi Ligure, Savona, Burgas, Twardoszyn) uczestniczyliśmy, między innymi, w spotkaniu z dietetykiem oraz trenerem osobistym, a następnie uczniowie przygotowywali zdrowe przekąski i koktajle. Innym zadaniem było przyrządzenie potraw typowych dla danego kraju z wykorzystaniem łatwo dostępnych produktów sezonowych. Nasze polskie pierogi oraz pyszne placki z jabłkami cieszyły się dużą popularnością. Przy okazji zwiedziliśmy wiele niezwykłych miejsc. Malta to kraj z ciekawą historią, pięknymi budowlami z czasów średniowiecza oraz z zabytkami z listy Dziedzictwa Światowego UNESCO - prehistoryczne świątynie Ggantija Temples na wyspie Gozo zrobiły wrażenie na wszystkich. Widzieliśmy kilka słynnych plenerów filmowych, takich jak morskie wybrzeże, na którym rozgrywały się sceny z serialu "Gra o tron". Nasze uczestniczki spotkania zgodnie stwierdziły że ten wyjazd to jak narazie wyprawa ich życia. Życzymy podobnych wrażeń w przyszłości.

Opracował:

Grzegorz Kowalski