Śladami Powstania Warszawskiego

W ubiegły czwartek klasa 2c Gimnazjum udała się na spacer po Starym Mieście śladami Powstania Warszawskiego. Naszym przewodnikiem była pani Teresa Dąbrowska, nauczycielka naszej szkoły.

W trakcie zwiedzania doszło do niezwykłego spotkania. Do naszej grupy stojącej obok Pomnika Powstania Warszawskiego podszedł starszy pan, jak się po chwili okazało, uczestnik powstania, żołnierz batalionu "Bełt". Chłopcy mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć relację naocznego świadka tamtych wydarzeń, który opowiedział między innymi o walkach na barykadzie w Alejach Jerozolimskich oraz o wydostawaniu z kanałów powstańców ewakuujących się ze śródmieścia. Pan Jerzy był ze swojej strony ciekawy wrażeń naszych uczniów oraz ich opinii na temat Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy byliśmy bardzo poruszeni tym spotkaniem.

Opracował: Grzegorz Kowalski

Fotoalbum