Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

W ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej po raz trzeci ukazała się publikacja, zbierająca informacje na temat  różnych projektów  realizowanych przez warszawskie szkoły i placówki oświatowe.

Opisuje ona projekty edukacji kulturalnej, w tym również projekty warszawskich gimnazjów, zlikwidowanych w 2017 roku w ramach reformy oświatowej. Wśród wielu placówek, właśnie nasza szkoła,  jako jedyna z Białołęki, została  przywołana z istniejącym już od 2006 roku Szkolnym Przeglądem Małych Form Teatralnych i Artystycznych. Niewątpliwie jest to cenny dorobek tworzony przez lata, dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomysłowości zarówno dzieci jak i nauczycieli. Spotkanie z ludźmi teatru, kina, telewizji, pisarzami i poetami, a potem własne inscenizacje oparte na utworach literackich, występy wokalne i taneczne są magią, która przykuwa nasza uwagę od 12 lat.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny Przegląd Teatralny, który tradycyjnie zorganizujemy na przełomie marca i kwietnia 2019 roku.

Opracowała:
wicedyrektor Ewa Biernacka