Menu

Wydarzenia

XII Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych

W miniony piątek, 6 kwietnia, po raz 12 świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, organizując  tradycyjnie Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych.

Popołudniowe spotkanie w uroczystej, choć  nieformalnej oprawie, poprzedziły warsztaty literackie i aktorskie, które poprowadziły dla wybranych klas gimnazjalnych, pani Julia Łapińska, autorka opowiadań, która opowiedziała  o zasadach konstrukcyjnych tego gatunku i pani Anna Kurylewska, młoda aktorka Teatru Rozmaitości, która z kolei poprzez krótkie zadania aktorskie dawane uczniom uświadomiła im, jak ważne jest działanie zespołowe. Zarówno jedne,  jak i drugie warsztaty uchyliły rąbka tajemnicy związanej ze żmudną pracą artystów, która niejednokrotnie przypomina pracę  rzemieślników. 

Od godziny 16 tradycyjnie już sala 39 przeobraziła się w salę teatralną, szczelnie wypełnioną przez publiczność złożoną z uczniów, ich rodzin, nauczycieli oraz zaproszonych gości.  Sala 38 stała się garderobą, a hol urokliwą kawiarenką „Czekoladowy Ogród", wyczarowaną przez panią Ewelinę Błaszkiewicz . 

Po krótkim powitaniu uczestników przez Panią Dyrektor Małgorzatę Wiśniewską mogliśmy oklaskiwać młodych artystów, prezentujących się w zróżnicowanym repertuarze: uczniów klasy 4a w „Kopciuszku” przygotowanym pod okiem p. Sylwii Murawskiej - Oleksińskiej, która również ze swoją klasą  7e zaprezentowała fragment mitu o Demeter i Korze oraz fragment „Zemsty” wg Fredry. Gimnazjaliści z klasy 2a przy wsparciu swojej wychowawczyni
p. Ewy Dawidczyk  pokazali się w autorskim przedstawieniu „Poezja reklam”,  zaś 2e zaprezentowała się w klasyce przygotowanej z przymrużeniem oka, czyli we fragmencie „Makbeta” Szekspira w reżyserii swojej polonistki,  
p. Agnieszki Gigol. Wieczór uświetniły również uczennice z klasy 3d i 3e we fragmencie „Poskromienia złośnicy” Szekspira ze wsparciem nauczyciela języka angielskiego p. Agnieszki Młodzińskiej.  Ważnym punktem tego wieczoru był występ naszych gości, uczniów klas gimnazjalnych ze SP nr 32, w spektaklu pt., „Terminathron”. Grupę teatralną prowadzi pani Justyna Mokrzyńska, która już od wielu lat gości na naszym przeglądzie.  Klasa 2p zaprezentowała swój projekt edukacyjny przygotowywany pod okiem pani Sylwii Murawskiej – Oleksińskiej  „Pary literackie, czyli miłość na przestrzeni wieków”. W przerwach między występami podziwialiśmy umiejętności wokalne Salmy Aldoory z klasy 3m, Julii Gizowskiej i Martyny Mazurek z  3g, Kasi Radkowskiej z 2h ,Idy Soszyńskiej  z 7e oraz ubiegłorocznego absolwenta naszej szkoły - Kamila Starosty. Na keyboardzie pięknie zagrał Jan Waląg z klasy 7e.

 Wieczór poprowadziła pani Ewa Dawidczyk.  Pełni artystycznych wrażeń uczestnicy spotkania mogli delektować się w przerwie i na koniec  wieczoru znakomitymi wypiekami naszych uczniów w „Czekoladowym Ogrodzie”, co dopełniło przyjemności, w które obfitował ten wyjątkowy dzień.

                                                         Organizatorki: wicedyrektor Ewa Biernacka
Ewa Dawidczyk i Sylwia Murawska-Oleksińska

 

Fotoalbum

                                                         

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II
    ul. Strumykowa 21
    03-138 Warszawa
  • (+22) 58-70-980
    Fax:(+22) 58-70-998

Wiadomości

Galeria zdjęć