Menu

Wydarzenia

Wizyta w Teatrze Buffo

Dnia 2 marca 2018 roku wybraliśmy się na spektakl pt. „Skąpiec" do Teatru Buffo. Sztuka została wyreżyserowana przez Jarosława Szweca. 

Przedstawienie wystawione zostało na podstawie dramatu Moliera o tym samym tytule. W wydarzeniu tym wzięły udział klasy 2g, 2p, 2s gimnazjum oraz 7e.

Komedia Moliera przedstawia nam życie XVII wiecznej francuskiej rodziny. Głównym bohaterem jest Harpagon- tytułowy Skąpiec. Jest owdowiałym ojcem dwójki dzieci, które nie zgadzają się z jego egoistycznymi poglądami i decyzjami. Dzięki dialogom i monologom bohaterów dowiadujemy się o typowych problemach i tradycjach ludzi z tamtych czasów.

W sztuce Szweca wystąpili znakomici aktorzy z Teatru Ludowego z Krakowa i Teatru STU. Scenografia naprawdę dobrze wprowadzała w klimat nowożytnej Francji, a kostiumy były idealnie dobrane. Gra aktorska była wspaniała, artyści bardzo wczuwali się w swoje role, mówili wyraźnie i zrozumiale oraz mieli doskonałą dykcję. Akcja była tak wciągająca, że nawet nie zorientowaliśmy się, kiedy spektakl dobiegł końca. Dzięki wizycie w teatrze komedia Moliera stała się dla nas jeszcze ciekawsza. Wycieczka była bardzo udana,  wszyscy świetnie się bawili, a spektakl został obdarzony gromkimi brawami. 

Opracowały:
Maja Dąbrowska, Matylda Kotowska, Marysia Miechowiecka 2g
 

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II
    ul. Strumykowa 21
    03-138 Warszawa
  • (+22) 58-70-980
    Fax:(+22) 58-70-998

Wiadomości

Galeria zdjęć