• Warsztaty z robotyki

• 29.03.2022 12:53
      • W ramach realizowanego od dwóch lat projektu „Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości” w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Warsztatów Laboratorium Robotyki. Uczniowie najmłodszych klas przez pięć kolejnych sobót poznawali tajniki budowy prostych robotów.

• Podczas warsztatów budowania robotów przy wykorzystaniu klocków Lego Mindstorms, uczniowie uczyli się konstruowania zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych maszyn, które programuje się w języku obrazkowym lub dającym ogromne możliwości w języku tekstowym C. Dzieci tworzyły m.in. samochody wyścigówki, które później ścigały się szkolnymi korytarzami kierowane  przez „młodych inżynierów”. Zajęcia przyciągnęły zarówno chłopców jak i dziewczynki wypełniając sobotnie przedpołudnia nauką połączoną ze świetną zabawą.

Grzegorz Kowalski

koordynator projektu