• Międzynarodowy Dzień Teatru

• 30.03.2022 13:12
      • W 2022 roku Międzynarodowy Dzień Teatru przypada na 27 marca (niedziela). Celem światowych obchodów jest promowanie sztuk teatralnych, integrowanie środowiska artystycznego oraz pobudzanie do współpracy i wzmocnienia przyjaźni.

• W naszej szkole obchody tego szczególnego święta będą trwały od 28.03. do 1.04.

Nasi najmłodsi uczniowie wykonają prace plastyczne i wezmą udział w spotkaniu z osobą, która opowie o pracy aktora.

Uczniowie z klas IV, V, VI, VII i VIII będą mieli okazję zaprezentować swój talent artystyczny podczas klasowego „Dnia Talentu”. Dodatkowo podczas lekcji plastyki wykonają prace pod opieką Eweliny Błaszkiewicz. Poznają też historię kostiumu scenicznego.

Uczniowie klas VII c, VII d, VII f i VII g zaprezentują „stacje tematyczne”. Nasi uczniowie wcielą się w role bohaterów z: Qvo vadis Henryka Sienkiewiczadramatów Williama Szekspira, Dziadów cz. II Adama Mickiewicza oraz Skąpca Moliera.

Zapraszamy do artystycznej zabawy!

Zespół nauczycieli języka polskiego