• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

• 22.09.2021 09:01
      • 15 września w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI. Inspiracją naszych zabaw z uczniami było opowiadanie z książki “The Dot”. Historia dotyczy dziewczynki i jej kropki. Kropka ta zmieniła świat małej Vashti, która nagle uwierzyła w siebie.
      • Międzynarodowy Dzień Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów, zachęcać ich do realizowania własnych pomysłów, tworzenia oryginalnych rysunków. Budować odwagę i wiarę we własne możliwości.

W tym dniu zorganizowaliśmy wiele kreatywnych działań i zabaw, w których motywem przewodnim była kropka:

• moda w kropki
        • łamigłówki matematyczne
        • Alfabet Braille'a
        • łączenie kropek
        • rysowanie po śladzie
        • odwzorowywanie zadanego wzoru.

Na lekcjach matematyki uczniowie wykazywali się pomysłowością, indywidualizmem, logicznym myśleniem oraz swoimi uzdolnieniami plastycznymi.

​​​​​​​

Po raz pierwszy “Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony był W 2008 roku.  Obecnie to święto jest obchodzone już w 108 krajach.

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie dobrze się bawili a przy tym uczyli. Wielu z nich po raz pierwszy zetknęło się z alfabetem osób niewidomych.

Opracowała:

Anna Ogrodnik