• Klasy 2a i 2d oraz edukacja filmowa w Kinie Muranów

• 23.10.2019 10:18
      • Klasy 2a i 2d rozpoczęły już udział w programie edukacji filmowej.
        17 października 2019 roku odbył się pierwszy seans w ramach cyklu "Filmowe sekrety" programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W Kinie Muranów zaprezentowano film pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms".

• Dzieci z klas 2a i 2d obejrzały projekcję multimedialną na temat filmu oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych.

Przed dziećmi jeszcze 6 kinowych spotkań, podczas których poznają sekrety powstawania filmu.

Kilka słów o programie edukacji filmowej:

"Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN. (...) Cykl „Filmowe sekrety” został opracowany właśnie z myślą o młodych odkrywcach. Uczestniczący w projekcie uczniowie mają okazję zapoznać się z obsypywanymi nagrodami wyjątkowymi produkcjami – wyselekcjonowanymi ze względu na świetnie przedstawione bliskie dziecku tematy (emocje, rodzina, przyjaźń, zwierzęta)". (źródło: www.nhef.pl)

Opracowała:
        Agata Kornega