• Odwiedziny klasy 1d u Króla Maciusia Pierwszego w Muzeum POLIN

• 27.02.2019 12:59
      • 13 lutego 2019 r. klasa 1d wybrała się do Muzeum Żydów Polskich POLIN na warsztaty zatytułowane "W Polsce Króla Maciusia Pierwszego". Wystawa i warsztaty powstały w celu uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski.

• Dzieci podczas warsztatów muzealnych poznały postać Janusza Korczaka oraz próbowały się zmierzyć z problemami, z jakimi spotkał się Król Maciuś Pierwszy obejmujący władzę w swoim państwie.

Ucząc się przez zabawę dzieci dowiedziały się, jakie prawa powinny być respektowane w państwie, wzięły udział w prawdziwych demokratycznych wyborach. Czasu było zdecydowanie za mało, aby wszystko przeczytać i zobaczyć. Dzieci były zachwycone.

Wystawa będzie otwarta do 1 lipca 2019 r. Klasa 1d zachęca do odwiedzenia Króla Maciusia Pierwszego w Muzeum POLIN.

Opracowała:
        Agata Kornega