• 20 listopada 2018 r.  - Dzień Praw Dziecka
      • 20 listopada 2018 r. - Dzień Praw Dziecka

• 27.11.2018 14:00
      • Dzień Praw Dziecka obchodzony był w naszej szkole wyjątkowo. Najstarsi edukowali najmłodszych.  Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły w klasach 1-2 zajęcia, podczas których rozmawiały z dziećmi o ich prawach.
      • Uwieńczeniem zajęć było wykonanie wspólnych, kolorowych plakatów.

Drogie Dzieci! Cytując słowa Waszego Rzecznika Marka Michalaka:

"Pamiętajcie, że macie prawo domagać się od dorosłych pełnego respektowania przysługujących Wam praw. To nie są przywileje za dobre sprawowanie. Macie je dlatego, że jesteście ludźmi. Nie zapominajcie proszę, że każdego człowieka, niezależnie od wieku, kraju pochodzenia, koloru skóry, czy wyznawanej religii, należy traktować z godnością i należnym mu szacunkiem. Proszę też abyście pamiętali, że tam gdzie kończą się Wasze prawa zaczynają się prawa drugiego człowieka i nie można korzystając ze swoich praw naruszać praw drugiego człowieka.

Życzę Wam wspaniałego, bezpiecznego i pogodnego dzieciństwa".

Opracowała:
        Agata Kornega