• Świetlica w Bibliotece Publicznej

• 25.02.2019 15:30
      • W ramach projektu: „Czytamy Świat odkrywamy” 20 lutego dzieci  ze świetlicy wraz  z wychowawczyniami  odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5.
      • Na pierwszym z pięciu zaplanowanych zajęć uczestniczyły dzieci z kl. 1j i 1g. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Świetliczaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Pani bibliotekarka przeczytała list „Od książek dla dzieci”, w którym książki wyjaśniały jak lubią być traktowane oraz czego nie należy z nimi robić. Pokazała również wiele ciekawych książek zarówno tych do czytania jak też tych tylko do oglądania, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci. Nasi uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda książka napisana brajlem. Oglądały również książki 3D, które wywarły na nich ogromne wrażenie.

Z biblioteki wróciliśmy bogatsi o wiedzę, którą przekazała nam Pani bibliotekarka. Wiemy, że książki nie tylko uczą, ale i bawią. Mamy nadzieję, że takie zajęcia zachęcą dzieci do częstszego odwiedzania  biblioteki i korzystania z jej bogatego księgozbioru.