• Spotkanie z seniorami

• 24.01.2019 10:57
      • Dzieci ze świetlicy z klasy I i II wraz z wychowawcami Panią Katarzyną Dziadek, Marzeną Ignatowską, Martą Michalak i Ewą Rudomino odwiedziły 21 stycznia 2019 r. Stołeczne Centrum Opieki Leczniczej przy ul. Mehoffera.
      • Okazją do spotkania z seniorami było święto Babć i Dziadków. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawców. Przedstawiły inscenizację „Rzepki” i zaśpiewały piosenkę „U babci jest słodko”. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Po występie dzieci wręczyły pensjonariuszom pączki i cukierki. Niespodzianka czekała również na dzieci. Od opiekunów pracujących w Stołecznym Centrum Opieki Leczniczej, w podziękowaniu za piękny występ, otrzymały aniołki wykonane przez seniorów.

Mamy nadzieję, że nasz występ i słodkości umiliły seniorom ten poniedziałkowy poranek. Dla dzieci taka wspólna wizyta była ciekawym doświadczeniem i cenną lekcją uwrażliwiającą na obecność wśród nas osób starszych, chorych i samotnych. Nauczyła je również, że takim osobom nawet drobny gest możne sprawić ogromną radość.