• Maraton czytania

• 12.12.2018 11:36
      • 05.12.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się „Maraton czytania”. Akcję przeprowadziliśmy w ramach projektu „Czytamy - świat odkrywamy”. Nasi goście wprowadzili Nas w świat przygód Mikołajka.

• Tego wieczoru lektorami byli: p. dyrektor, wychowawcy świetlicy, rodzice, wolontariuszka z III kl. gimnazjum, Wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka m.st Warszawy oraz najmłodszy Radny Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, absolwent naszego gimnazjum. Każdy z lektorów czytał jedno opowiadanie z książki „ Pierwsze przygody Mikołajka”.

Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe plakietki.

Akcja miała na celu promocję literatury dziecięcej i czytelnictwa, oraz wskazanie roli książki w rozwoju dziecka. Wspólne czytanie książek okazało się interesującym doświadczeniem.

Zwykle czytamy sami dla siebie - po cichu lub w ogóle nie wypowiadając słów na głos, tymczasem dawniej głośne czytanie było czymś zupełnie naturalnym, tak jak dziś oglądanie telewizji. Słowa przeczytane na głos mają jeszcze większą moc, niemal czarodziejską.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom „Maratonu czytania” oraz osobom zaangażowanym w realizację naszego projektu.

Bez Was by się nie udało.

Ewa Rudomino