• Wieczorek literacki w świetlicy

• 19.11.2019 11:50
      • Za oknem paleta ciepłych barw jesiennych. Urzekło nas piękno tej pory roku. To właśnie jesień skłoniła nas do zorganizowania w świetlicy szkolnej wieczorku literackiego.

• 13 listopada podczas jesiennego spotkania z poezją zaprezentowane zostały wiersze Tadeusza Karasiewicza „Pokochaj jesień, „Władysława Broniewskiego „Zbieramy kasztany”, Marii Konopnickiej „Jesienią” i Stanisława Pagaczewskiego „Odlot szpaków”.

Pani Marzena przebrana za Jesień wprowadziła słuchaczy w nastrój jesienny wierszem Zofii Dąbrowskiej „Pani jesień” . Następnie wiersze czytali rodzice, pan Tomek - wicedyrektor wraz z synem oraz wychowawcy świetlicy.

Kolejnym etapem wieczorku literackiego było wykonanie przez dzieci ilustracji do „Przygód Krasnala Hałabały” Lucyny Krzemienieckiej. W tle słychać było muzykę Antoniego Vivaldiego Cztery pory roku – „Jesień”.

Wieczorek zakończył się jesiennym poczęstunkiem. Dzieci z apetytem zajadały się jabłkami, gruszkami i marchewką.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wieczorku i zapraszamy na kolejny - o tematyce zimowej.

Opracowała:
        Ewa Rudomino