• Patriotyzm według dzieci

• 13.11.2019 12:55
      • Z pytaniem: „Co to jest Patriotyzm?” oraz: „Kto może zostać Patriotą?” zwróciliśmy się do dzieci z klas pierwszych naszej szkoły podczas tworzenia prac plastycznych o charakterze niepodległościowym w świetlicy.

• „Patriotyzm to miłość do ojczyzny” – mówi mały Kuba, z kolei według Amelii: „Patriota to Polak, który kocha swoją Ojczyznę”, podobnego zdania był Jan: „Patriota to Polak, który kocha swoją Ojczyznę i troszczy się o jej dobro”.
        „Patriotą możemy nazwać wszystkich, którzy walczyli za naszą Ojczyznę” – mówi Karol.

Dzieci odpowiadały w prosty sposób na to pytanie, nie szukały trudnych słów, PATRIOTYZM jest dla nich prostym słowem – to OJCZYZNA, to MIŁOŚĆ, to POLSKOŚĆ.

Mali patrioci ze świetlicy 117 sumiennie przygotowywali się do 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości uczestnicząc w różnych formach zajęć: wspólne śpiewanie hymnu i piosenek patriotycznych,  układanie puzzli, wykonywanie prac plastyczno-technicznych. A oto ich dzieła: