• Tydzień dla niepodległej w klasie 1a

• 01.12.2020 13:09
      • Na początku listopada klasa 1a realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny "Tydzień dla Niepodległej". Wszystkie podejmowane przedsięwzięcia związane były z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Projekt podzielony był na 10 aktywności zwanych "tropami". Przed realizacją zadań dzieci otrzymały "Kartę Tropiciela" na której przyklejały kolejno zdobyte odznaki "Tropiciela". Aby otrzymać dyplom "Małego Obywatela" każdy musiał zdobyć przynajmniej 5 odznak.

Trop 1 - Symbole Narodowe - to była grupowa gra stolikowa, dzięki której uczniowie dużo się nauczyli, ale i świetnie się bawili.

Trop 3 - Kim jest Patriota?" - uczniowie przeprowadzili wywiady wśród rodzin w celu uzyskania informacji na temat rozumienia patriotyzmu.

Trop 4 - Spotkanie z historią" - uczniowie poznali niezwykle interesującą bajkę patriotyczną "Pudełko wspomnień".

Trop 5 - Patriotyczna moda - zadaniem uczniów było stworzenie patriotycznego ubioru.

Trop 7 -  Mamy niepodległą! - uczniowie wspólnie z rodzinami przygotowali flagi, kotyliony, kwiaty w biało-czerwonych barwach.

Trop 10 - Kto Ty jesteś? - na początku uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie: kto ty jesteś?, później nauczyciel schował na korytarzu fragmenty wiersza pt. "Katechizm polskiego dziecka", uczniowie musieli się nieźle natrudzić, aby wszystkie fragmenty odszukać i ułożyć we właściwej kolejności. Jednak dzieci poradziły sobie wyśmienicie! Brawo!

Na zakończenie projektu czekała na uczniów niespodzianka...pani Asia upiekła dla wszystkich pyszne malinowe muffinki.

Po powrocie do szkoły dzieci otrzymają dyplom "Małego obywatela".

Czekamy też na "Certyfikat Klasy Niepodległej" od organizatorów projektu.

Film.mp4

Opracowała: