• Wycieczka do Parku Miniatur

• 22.10.2018 11:41
      • 4 października br. klasa 3a uczestniczyła w bezpłatnej lekcji pt. "Zaginione perły architektury" w ramach projektu 100 wycieczek na 100-lecie w Parku Miniatur woj. mazowieckiego mieszczącym się przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.

• Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli wysłuchać ciekawych historii na temat życia mieszkańców stolicy w XVIII, XIX i XX wieku oraz zobaczyć w miniaturze pałace, budowle, które zniknęły a krajobrazu miasta przed lub po II wojnie światowej. Wśród zaginionych pereł architektury znalazły się: budynek Giełdy Warszawskiej, Pałac Karasia, Pałac Lubomirskich, kamienica Kazimierza Graza, Pałac Kronenberga,Gościnny Dwór-hala targowa z placu Żelaznej Bramy, znajdujące się na terenie Ogrodu Saskiego: Pałac Saski,Teatr Letni, Żelazna Brama.

Stare fotografie oglądane w technologii 3D ,które otaczają ogród Biblioteki Rolniczej będący siedzibą Parku Miniatur uświadomiły uczestnikom wycieczki wielokulturowy charakter dawnej Warszawy, ale też przybliżyły modę, styl życia jej mieszkańców.

Opracowała:
        Ewa Dawidczyk