• XV Zawody Pływackie Dzieci Niepełnosprawnych - Białołęka  2018
      • XV Zawody Pływackie Dzieci Niepełnosprawnych - Białołęka 2018

• 20.06.2018 12:25
      • W sobotę 26 maja miało miejsce szczególne wydarzenie. Na pływalni Białołęckiego Ośrodka Sportu odbyły się XV Zawody Pływackie Dzieci Niepełnosprawnych - Białołęka  2018.

• Impreza sportowa połączona została z „Piknikiem Integracyjnym”, który uświetnił jubileuszowe zawody. Przybyli na nie zawodnicy z  rodzinami, trenerami a także zaproszeni goście.

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 366 w Warszawie, Białołęcki Ośrodek Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Gimnazjum Nr 123. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła
        Pani Ilona Soja - Kozłowska Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy. Rywalizacji towarzyszył niepowtarzalny klimat - entuzjastyczny doping rodziców, trenerów i zgromadzonej na pływalni publiczności.

Podczas poczęstunku jubileuszowym tortem, przekazano wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów sportowych.

Na „Pikniku Integracyjnym”, przeprowadzonym na terenie Szkoły Podstawowej nr 366 i Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ulicy Strumykowej wiele się działo. Dzieci brały udział w konkursach plastycznym i sportowym. Odbyła się również Spartakiada Rodzinna.Wyjątkowymi atrakcjami okazały się: dmuchana zjeżdżalnia, mobilne boisko do gry w piłkę nożną,  malowanie twarzy, skręcanie balonów, mobilne planetarium. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy samoobrony i pierwszej pomocy w wykonaniu Grom Combat Kids, uczniowskiego   klubu  sportowego Talent Białołęka oraz sztuk walki klubu Masters Dojo Warszawska Akademia Sztuk Walki. Były też dwie propozycje dla miłośników języka angielskiego: Harisson School i Early Stage, które oferowały konkursy, gry i zabawy w języku angielskim z nagrodami  oraz  Five o'clock – brytyjski podwieczorek.

Każdy miał także szansę obejrzeć wóz strażacki od środka i bliżej poznać pracę strażaków.

Podczas uroczystości można było podziwiać instrumentalne, wokalne i aktorskie występy utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej nr 366 oraz zaproszonych gości: tancerzy ze szkoły tańca Egurrola Dance Studio, młodzieży z Ogniska Musicalowego pod kierunkiem p. Jana Bzdawki oraz uczennic ze Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w  Warszawie.

Funkcjonowały również stoiska z lokalnymi smakołykami – domowym smalcem, ciastami, lodami i popcornem. Można było także kupić biżuterię wykonaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 366, tanią książkę, wziąć udział w loterii fantowej.

Każdy znalazł tu coś dla siebie. Zebrane podczas Pikniku fundusze zostaną wykorzystane na potrzeby uczniów niepełnosprawnych.

W tę, choć deszczową,  majową sobotę warto było się wybrać  z całą rodziną  na piknik i aktywnie spędzić czas.