• Wycieczka do Stajni na Kępie w Skierdach

• 06.06.2022 17:52
      • W pochmurny poranek 27 maja klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Stajni na Kępie w miejscowości Skierdy niedaleko Warszawy. Uczniowie poznali maści koni, nazwy poszczególnych elementów uprzęży końskiej, zdobyli wiedzę jak siodła się konie i w jaki sposób należy o nie dbać i je pielęgnować.

• Pani instruktorka jazdy konnej oprowadziła dzieci po stajni, gdzie poznały imiona koni i miały okazję je nakarmić przekąskami. Później drugoklasiści udali się na malowniczą łąkę, na której brali udział w grze terenowej polegającej na poszukiwaniu elementów sprzętu jeździeckiego.

Następnie uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych. Tekturowe konie wykonane różnymi technikami plastycznymi stały się ozdobą szkolnej sali. Po zabawie nadeszła pora na kiełbaski z grilla.

Na koniec wycieczki uczniowie mieli okazję krótkiej przejażdżki na konikach pod czujnym okiem instruktorów. Było mnóstwo śmiechu i radości!

Opracowanie:

Emilia Terebus