• „Zwyciężamy dzięki wytrwałości”- Zawody Pływackie i Piknik Integracyjny

• 22.05.2019 14:26
      • Od szesnastu lat odbywa się w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie sportowe, jedyne w swoim rodzaju - Zawody Pływackie Dzieci Niepełnosprawnych – Białołęka.
      • Organizatorami imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 366  im. Jana Pawła II w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 366 oraz Białołęcki Ośrodek Sportu.

W tym roku patronat honorowy nad zawodami objął p. Grzegorz Kuca – Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, który ufundował puchary i medale.

Pragniemy, by organizowane przez nas przedsięwzięcie promowało nie tylko sport osób niepełnosprawnych, ale dobrą i prawdziwą integrację ze społecznością rówieśniczą. Organizując zawody chcieliśmy również pokazać, że Dzielnica Białołęka jest dzielnicą otwartą, rozumiejącą potrzeby osób niepełnosprawnych i ich dążenie do realizowania swoich potrzeb rozwoju i sukcesu.

Pani Ewa Rudomino (pomysłodawca i koordynator zawodów) podkreśliła, że co roku śledzi zmagania zawodników, którzy swoją determinacją i zapałem utwierdzają wszystkich w przekonaniu, że jeśli czegoś bardzo chcemy, to osiągnięcie tego jest jedynie kwestią czasu. Przytoczyła słowa Ernesta Henrego Shackletona - irlandzkiego odkrywcy, który powiedział: „Zwyciężamy dzięki wytrwałości”. W tych słowach jest zawarta cała prawda. Każdy sukces, każde zwycięstwo tych młodych zawodników jest nie tylko efektem talentu i pracy, ale przede wszystkim wytrwałości.

Powiedziała również „Pamiętajcie!- wszyscy jesteście zwycięzcami, bo potraficie przezwyciężać własne słabości”.

W zawodach wzięło udział 34 niepełnosprawnych zawodników, wielbicieli amatorskiego pływania ze szkół białołęckich oraz  innych dzielnic warszawskich i okolic.

Zawodnikom towarzyszył  entuzjastyczny doping, nie tylko ze strony rodziców i trenerów, ale również zgromadzonej na pływalni publiczności.

Za wyjątkową wolę walki, wspaniałą postawę sportową, zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami, medalami i nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez życzliwych sponsorów.

Zawodom towarzyszył „Piknik Integracyjny”, który odbył się na hali Białołęckiego Ośrodka Sportu i w Szkole Podstawowej nr 366.

Na zawodników i mieszkańców Białołęki czekały liczne atrakcje. Między innymi: mobilne planetarium, konkurs sportowy- „Spartakiada rodzinna”, konkurs plastyczny z nagrodami, malowanie twarzy przygotowane przez nauczycieli zespołu integracyjnego, stoiska:  Early Stage, Creativo, Centrum Nauczania Matematyki MATH RIDERS, loteria fantowa, doświadczenia fizyczne, Credit Agricole, kiermasz książek, skręcanie balonów, Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych. Specjalną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, mobilne boisko do piłki nożnej, Bubble Football. Kolejną atrakcją były występy zaproszonych gości tj.: Uczniowskiego Klubu Sportowego Talent Białołęka działający przy Szkole Podstawowej nr 342, Master Dojo Warszawskiej Akademii Sztuk Walki, Egurrola Dance Studio, występ dzieci i młodzieży z Ogniska Musicalowego pod kierunkiem p. Jana Bzdawki, Talenciaki oraz zdolnej młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 366, którzy swym śpiewem i tańcem przyciągnęli najmłodszą część publiczności. Można było również popróbować lokalnych smakołyków- na pierwsze danie kanapki ze smalcem i pizza Domino , s , na deser ciasta i ciasteczka. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Pasjonaci motoryzacji mogli obejrzeć samochody elektryczne prezentowane przez Stowarzyszenie Elektromobilności (PSEM), oraz obejrzeć wóz strażacki od środka, góry i dołu, i zapoznać się z pracą strażaka.

Podczas pikniku Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 366 pomagali organizatorom, zbierali pieniądze na potrzeby dzieci niepełnosprawnych, a także służyli pomocą i wszelkimi informacjami.

Mimo, że aura nie dopisała mieszkańcy Białołęki licznie przybili z rodzinami na piknik i aktywnie spędzili czas.