• Wycieczka koła historycznego

• 26.02.2020 12:56
      • Koło historyczne "Sekrety historii" 20 stycznia uczestniczyło w wycieczce "Tradycje szopek bożonarodzeniowych w polskich kościołach". Uczniowie zobaczyli ruchomą szopkę w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów na ul. Miodowej, a także zostali zapoznani z historią kościoła i jego architekturą.
      • Następnie byliśmy w Kościele Akademickim Św. Anny, gdzie była minimalistyczna szopka. Uczniów zachwyciło wnętrze kościoła - barkowe - pełne przepychu.

Ostatnim punktem programu była Katedra Św. Jana Chrzciciela, w której spotkaliśmy księdza Markiewicza, który osobiście znał Jana Pawła II oraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego (był kierowcą).

Zeszliśmy również do krypt, gdzie są pochowani sławni Polacy, np. Henryk Sienkiewicz oraz ostatni Król Polski Stanisław August Poniatowski.

Opracowała:
        Grażyna Malinowska