• Jasełka

• 22 grudnia, na hali sportowej, odbyły się szkolne jasełka w wykonaniu klasy 2f pod opieką wychowawczyni Sylwii Białapko. Dzieci ubrane w urokliwe stroje, zachwyciły wszystkich swoim zaangażowaniem i wielkim przejęciem. W sposób niezwykle autentyczny pokazały widzom historię Jezusa, Maryi i Józefa.

• Świąteczne lekcje

• Pod koniec grudnia uczniowie klasy 4F uczestniczyli w świątecznej lekcji. Pomysłodawczyniami oraz organizatorkami tego przedsięwzięcia były - pani Agnieszka Śledź oraz pani Joanna Szczepaniak.
        • Wymiana kartek świątecznych z uczniami ze świetlicy w Legionowie

• Pierwsze tygodnie grudnia uczniowie ze świetlicy 119 poświęcili na przygotowanie kartek oraz ozdób świątecznych dla Uczniów świetlicy z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. My również dostaliśmy przepiękne kartki ze wspaniałymi życzeniami.
            Wymiana kartek to niezmiernie miły zwyczaj.

• Kolędowanie w Domu Seniora przy ul. Mehoffera

• W czwartek 21 grudnia 2023 roku dzieci ze świetlicy nr 117 i 119 oraz klasa 2C wraz z wychowawcą Katarzyną Konwalską udały się do Domu Opieki przy ulicy Mehoffera, gdzie wspólnym kolędowaniem wprowadziły świąteczną atmosferę wśród pensjonariuszy ośrodka.

• Hej kolęda, kolęda!

• Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania.  Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest nieodłącznym towarzyszem okresu Świąt Bożego Narodzenia. Również nasza szkoła kultywuje tę tradycję.

• Świąteczne lapbooki

• W ramach innowacyjnego spojrzenia na pracę z lekturą, uczniowie klas: 6b, 6f i 6h pod opieką pani Wiolety Zawistowskiej przygotowali lapbooki, dotyczące poznanej ostatnio lektury pt. „Opowieść wigilijna".

• Wigilia klasowa w 6f

• Zgodnie z naszą klasową tradycją przed świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się przy wigilijnym stole.  Dzięki pomocy rodziców uczniów przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń.
        • Wycieczka klas 1a i 1b do Fabryki Bombek

• W dniu 8 grudnia 2023 roku uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Fogiel. Jest to rodzinna firma, która produkuje ozdoby choinkowe od 1948 roku, a wszystkie wyroby są tworzone ręcznie.
        • Kiermasz świąteczny

• 14 grudnia 2023 roku odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej nr 366. Przyłączyli się do niego uczniowie z klasy 7B. Celem było finansowe wsparcie dla sześciomiesięcznej Nikoli, która potrzebuje środków na pilną operację.

• Klasa 6f w Teatrze Bohema

• Dnia 15 grudnia 2023 r. klasa 6f udała się na wycieczkę do Teatru Ekologicznego Bohema na spektakl pt. „Blamaż klimatyczny. Historia inspirowana „Opowieścią Wigilijną”. Jest to opowieść z proekologicznym przesłaniem. Pod wpływem odwiedzin Duchów, główny bohater musi podjąć refleksję nad swoimi działaniami, które powodują destrukcję środowiska naturalnego.

• Rozwój kompetencji uczniów gwarancją sukcesu

• Nasza szkoła od września bierze udział w realizacji projektu "Rozwój kompetencji uczniów gwarancją sukcesu". Jednym  z zadań projektowych była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Trzy klasy: 3a,3b, część klasy 6a i 7a miały możliwość doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi w tym wspaniałym miejscu, jakim jest przestrzeń Kopernika.

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych klasy 2a i 4a wzięły udział w evencie: Dzień Sportu Niepełnosprawnych.
            Wydarzenie odbyło się w Hali sportowo-widowiskowej COS Torwar w Warszawie i miało charakter sportowo integracyjny z  udziałem sportowców - olimpijczyków, mistrzów Europy i Świata

• Akcja Mikołajkowa w Szkole Podstawowej nr 366

• W środę 6 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się Akcja Mikołajkowa zorganizowana przez Mały Samorząd Uczniowski oraz Zespół Integracyjny. Uczniowie klas 0 - III przyszli do szkoły ubrani na czerwono, z różnymi akcentami mikołajowymi. Na głowach dzieci widniały czapki świąteczne oraz opaski z rogami renifera.

• Mikołajkowy wieczór klasy 6f

• Uczniowie klasy 6f z pewnością musieli być w tym roku bardzo grzeczni, ponieważ Mikołaj był dla nich wyjątkowo łaskawy i przygotował w dniu swoich imienin wiele różnych niespodzianek.
        • Mikołajki w SP 366

• W środku tygodnia, dnia 6 grudnia, obchodziliśmy imieniny niezwykłego solenizanta - Świętego Mikołaja. Musiało więc być serdecznie, słodko i... czerwono :)
        • Zajęcia otwarte w świetlicy 119

• Uczniowie ze świetlicy 119 uczestniczyli w andrzejkowych zajęciach otwartych, podczas których brali udział w różnego rodzaju wróżbach i zabawach andrzejkowych. Dzieci m.in. przelewały wosk, wrzucały monety do wody, myśląc o swoich życzeniach, kręciły butelką, by wylosować jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, a także wróżyły z serca z imionami kolegów i koleżanek.

• Warsztaty z filcu w klasie 2g

• Uczniowie z klasy 2g wzięli udział w warsztatach z rękodzieła. Poznawali różne rodzaje filcu, jego struktury, wykorzystanie w praktyce. Podsumowaniem zajęć było ozdabianie nerek przez chłopców oraz torebek przez dziewczynki.
        • AKCJA CHARYTATYWNA Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA

• Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną, organizowaną przez fundację "Gdy liczy się czas".

Do końca listopada zbieraliśmy nowe maskotki, które trafią do dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych i na pewno wywołają masę uśmiechów!

• Mikołajkowe wyjście klasy 7c

• W tym roku Święty Mikołaj przygotował dla klasy 7c nietypowy prezent - wyprawę do kina i na kręgle. Ten wspaniały dzień rozpoczęliśmy od emocjonujących rozgrywek na kręgielni, następnie uczniowie wręczyli sobie prezenty, które sprawiły im wiele radości. Każdy był bardzo ciekawy, co jest w środku pięknie zapakowanych paczuszek. Wszystkie prezenty okazały się trafione.:)