• KONKURS NA NAJLEPSZY KOMIKS

• W marcu w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczny dla klas czwartych pt. "Nowe przygody bohaterów lektur w komiksie". Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własne historie, w których znalazłyby się także postaci z książek poznanych w klasie czwartej. Najlepsze prace zostały nagrodzone, ale dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział.

• Świetlicowy konkurs w układaniu puzzli na czas

• W lutym odbył się konkurs świetlicowy dla klas pierwszych pt. "Układanie puzzli na czas". Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Pierwszoklasiści w parach składali układanki, bardzo dobrze sobie przy tym radząc. W skupieniu oraz z zaangażowaniem podeszli do zadania, zaskakując przy tym swoją umiejętnością i tempem pracy.

• Wycieczka do kina Wisła 3a i 3b

• 8 kwietnia uczniowie klas 3a i 3b odbyli ostatnią wycieczkę na zajęcia z edukacji filmowej w kinie Wisła. Tym razem obejrzeliśmy film animowany „Filonek Bezogonek”. Po seansie i warsztatach na temat adaptacji filmowych znanych książek oraz pisania scenariuszy poszliśmy na lody lub pączki oraz do Parku Żeromskiego, gdzie dzieci mogły pobawić się i integrować na placu zabaw.

• Smacznie, wiosennie i kolorowo w świetlicy nr 119

• Miniony miesiąc wypełniony był różnorodnymi aktywnościami, w których brały udział dzieci ze świetlicy nr 119. Jednymi z nich były zajęcia kulinarne, podczas których przygotowały m.in. pizzę oraz gofry.
        • Dzielnicowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego – etap szkolny

• 10.04.2024 r. w naszej szkole odbył się Etap Szkolny Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego.
            Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją anglojęzyczną, rozwijanie zdolności recytatorskich, podnoszenie kultury słowa dzieci i młodzieży oraz promocja i pomoc utalentowanej młodzieży artystycznie i językowo.

• Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Artystycznych

• 5 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.

• I Wiosenny Konkurs Piosenki i Poezji Międzynarodowej

• 21 marca odbył się I Wiosenny Konkurs Piosenki i Poezji Międzynarodowej.
            Celem konkursu było promowanie wielokulturowości oraz rozwijanie umiejętności artystycznych poprzez prezentację piosenek i poezji w językach obcych: angielskim, hiszpańskim i niemieckim.

• „Zjawiska przyrodnicze w obiektywie”

• Konkurs “Zjawiska przyrodnicze w obiektywie” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie stanowił wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas czwartych. Celem tego wydarzenia było uwiecznienie ciekawych zjawisk przyrodniczych, które otaczają nas na co dzień.
        • Warsztaty pedagogiczno- teatralne

• 4 kwietnia uczniowie klasy 5c i 6f uczestniczyli w warsztatach pedagogiczno- teatralnych z asystentką reżysera Panią Moniką Tuniewicz, a także pedagożką teatru Panią Heleną Świegocką. Panie przybyły do nas z Teatru Rozmaitości w Warszawie. Uczniowie podczas zajęć poszerzyli swoją wiedzę o teatrze, a także kulisach pracy na scenie.

• „Zjawiska fizyczne w obiektywie”

• 05 kwietnia 2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie dzielnicowego  konkursu „Zjawiska fizyczne w obiektywie” dla klas VII i VIII.
            Jury spośród nadesłanych na konkurs prac przyznało nagrody w kategorii:
        • Warsztaty teatralne

• 3 kwietnia uczniowie klasy 5a, 6a i 6b wzięli udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia przeprowadziła Pani Agata Pośnik- aktorka teatralna, która występowała m.in. na scenie Teatru Nowego w Częstochowie, Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, czy Teatru BARAKAH w Krakowie.

• Występ Wielkanocny w Domu Opieki

• 27 marca 2024 roku (środa) klasa 2e, pod opieką wychowawcy Pani Anny Wielechowskiej oraz Pani Magdaleny Panek, Katarzyny Dziadek i Ewy Osowskiej udała się do Domu Opieki przy ulicy Mehoffera w celu zaprezentowania przedstawienia wielkanocnego pt. „Jak kurczaczki i króliczki rozrabiały w koszyczku”. Dzieci miały na sobie prześliczne stroje świąteczne, nie zabrakło też króliczków, kurczaczków i pisanek zdobiących ubiór.

• Wielkanocne projekty w 6B

• Uczniowie klasy 6 B na lekcji informatyki zaprojektowali w programie Tinkercad doniczki, które swoim akcentem miały nawiązywać do nadchodzącej wiosny. Wybrane projekty zostały wydrukowane na drukarce 3d zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Konkurs plastyczno – techniczny pt. „Pisanka z jaja dinozaura”

• W marcu zorganizowany został konkurs plastyczno – techniczny, pt. „Pisanka z jaja dinozaura”. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wykonanych prac konkursowych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w holu przy wejściu do szkoły oraz na naszej stronie internetowej.

• Dzień Poezji

• 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i w naszej szkole pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego święta.