• Elektrownie jądrowe  - wykłady w naszej szkole
      • Elektrownie jądrowe - wykłady w naszej szkole

• 07.06.2018 13:24
      • W nawiązaniu do wycieczki Klubu Olimpijczyka do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w szkole dnia 29.05.2018 odbył się wykład na temat funkcjonowania elektrowni jądrowej.

Wykład poprowadziła absolwentka naszej szkoły Aleksandra Putowska. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas II f, III f  i członkowie Klubu Olimpijczyka.
        Podczas wykładu poznaliśmy odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania, dotyczące energetyki jądrowej:
        - Ile elektrowni jądrowych jest na świecie  i  gdzie są rozmieszczone?
        - Jak działają reaktory?
        - Czy elektrownie jądrowe są bezpieczne i opłacalne?
        - Jakie były przyczyny i skutki awarii w elektrowniach jądrowych?
        - Jakie stosuje się systemy bezpieczeństwa?

Wykład i poprzedzająca go wycieczka do Narodowego Centrum Badań Jądrowych poszerzyły nasze horyzonty w zakresie chemii, fizyki i energetyki jądrowej.

Opiekunowie Klubu Olimpijczyka